Czech wrestling Chomutov


Přejdi na obsah

Turnajové výsledky

Ve dnech od 10. do 12.4. 2015 se reprezentační tým ČR kadetů zúčastnil v Polském Kostrzynu nad Odrou mezinárodního Mistrovství Polska 2015. Chomutovský zápasnický klub CZECH WRESTLING Chomutov byl na této akci zastoupen 5 závodníky, kteří rozhodně nezklamali a po bojovných výkonech prokázali opodstatněnost svého zařazení do reprezentačního družstva ČR kadetů do 17-ti let pro rok 2015. Ve váhové kategorii do 50 kg startoval Jakub Meleganič, v kategorii do 54 kg Denis Mertl, v kategorii do 63 kg Aleš Brodníček a Jakub Zelený a v kategorii do 69 kg Jakub Bielesz. Pro Denise Mertla a Jakuba Zeleného to byla první reprezentační zkušenost, nicméně i pro teprve podruhé startující Aleše Brodníčka to byla spíše, než cokoliv jiného, "reprezentační premiéra". Naopak pro Jakuba Meleganiče a Jakuba Bielesze tento turnaj představoval další postupný krok k jejich plánovanému startu na letošním Mistrovství Evropy a Mistrovství světa této věkové kategorie a tomu odpovídaly i jejich výkony na velmi silně obsazeném turnaji, kterého se zúčastnilo 130 závodníků z 5 evropských reprezentačních zápasnických velmocí (POL, GER, BLR, NOR, ČR) a dalších 23 špičkových polských klubů. Trochu pouze zamrzelo, že jak Jakubu Meleganičovi, tak Jakubu Bieleszovi v průběhu soutěže vystavili "stopku" dvě polské reprezentační jedničky, které shodou okolností byli i reprezentanty domácího klubu z Kostrzynu, což do značné míry, respektive spíše až výrazně přes míru, ovlivnilo vedení a rozhodování těchto utkání rozhodčími. Mrzí to o to více, že pro Jakuba Meleganiče to znamenalo ztrátu možnosti stát se mezinárodním mistrem Polska, což je mimochodem na evropském kolbišti velmi ceněný titul. Další reprezentační akcí bude od 24.4. do 2.5. 2015 účast reprezentačního týmu na mezinárodním turnaji a následně i mezinárodním tréninkovém kempu v Litevském Kaunasu.

Výsledky jednotlivců:
kadeti - váhová kategorie 50 kg:
2. místo -
Jakub Meleganič (CZECH WRESTLING TEAM)
kadeti - váhová kategorie 54 kg:
11. místo -
Denis Mertl (CZECH WRESTLING TEAM)
kadeti - váhová kategorie 63 kg:
11. místo -
Jakub Zelený (CZECH WRESTLING TEAM)
16. místo -
Aleš Brodníček (CZECH WRESTLING TEAM)
kadeti - váhová kategorie 69 kg:
8. místo - Jakub Bielesz (CZECH WRESTLING TEAM)


V sobotu dne 4.4. 2015 se opět po roce vrátilo, z rozhodnutí Svazu zápasu České republiky, do chomutovské Městské sportovní haly Mistrovství České republiky jednotlivců v zápase řecko-římském mužů a kadetů do 17-ti let. Za účasti 110 závodníků ze 17 oddílů začalo Mistrovství České republiky nejdříve od 10.45 hodin "Slavnostním zahájením", jehož součástí bylo i dekorování dvou chomutovských Olympioniků, kteří v letošním roce oslaví své 80 narozeniny. Slavnostního zahájení se v roli předávajících zúčastnili, za Svaz zápasu ČR předseda Svazu zápasu ČR pan Belo Svitek a za klub CZECH WRESTLING Chomutov, předseda klubu pan Mgr. Tomáš Douda, kteří při příležitosti tohoto významného životního jubilea, předali zms. Jiřímu Kormaníkovi a zms Bohumilu Kubátovi "Čestné uznání Svazu zápasu ČR za celoživotní rozvoj a přínos Československému zápasu". Po této slavnostní části se rozběhly boje samotného Mistrovství České republiky pro rok 2015. Domácí klub CZECH WRESTLING Chomutov byl v této konkurenci zastoupen 10 kadety a 6 muži, kteří se v nabité konkurenci rozhodně neztratili, ba naopak. Všichni domácí borci prokázali, že jak oni, tak celý chomutovský zápas, patří do absolutní špičky, ne-li na jeho samý vrchol. Pod vedením trenérského týmu ve složení Ladislav Šnelly, Petr Bielesz, Milan Adam a Milan Benedikovič, získali chomutovští zápasníci 5 mistrovských titulů, 2 stříbrné a 1 bronzovou medaili. K medailovým úspěchům pak přidali ještě 5 čtvrtých, 2 pátá a 1 šesté místo. Tyto výsledky v kompletním součtu družstev postavily tým kadetů CZECH WRESTLING Chomutov na 1. místo a družstvo mužů na 2. místo. Díky dosaženým výsledkům dosáhl domácí zápasnický klub, respektive jeho závodníci, ještě jednoho významného ocenění, kterým je, že si 11 chomutovských zápasníků vysloužilo pozvánku do širšího reprezentačního družstva, s možností získání následné nominace na Mistrovství Evropy či Mistrovství světa své věkové kategorie. Konkrétně se pro rok 2015 stali členy reprezentace ČR kategorie do 17-ti let Jakub Meleganič, Denis Mertl, Aleš Brodníček, Marek Suchý, Jakub Zelený, Jakub Bielesz a Jakub Kročák, kategorie do 20-ti let Štěpán Toman a kategorie mužů pak Luděk Konvičný, Artur Omarov a Vojtěch Kukla. Při vědomí těchto dosažených výsledků lze reálně věřit, že by rok 2015 mohl být pro chomutovský zápas opravdu více než "jen" úspěšný. Další reprezentační akcí reprezentace kadetů do 17-ti let bude příští týden Mezinárodní mistrovství Polska, které se uskuteční v Kostrzynu.

Výsledky jednotlivců:
kadeti - váhová kategorie 54 kg:
1. místo -
Jakub Meleganič (CZECH WRESTLING Chomutov)
4. místo -
Denis Mertl (CZECH WRESTLING Chomutov)
kadeti - váhová kategorie 58 kg:
4. místo -
Jiří Kubač (CZECH WRESTLING Chomutov)
5. místo -
Roman Kucin (CZECH WRESTLING Chomutov)
kadeti - váhová kategorie 63 kg:
1. místo -
Jakub Bielesz (CZECH WRESTLING Chomutov)
2. místo -
Jakub Zelený (CZECH WRESTLING Chomutov)
3. místo -
Marek Suchý (CZECH WRESTLING Chomutov)
4. místo -
Aleš Brodníček (CZECH WRESTLING Chomutov)
kadeti - váhová kategorie 76 kg:
4. místo -
Daniel Kobík (CZECH WRESTLING Chomutov)
kadeti - váhová kategorie 100 kg:
4. místo -
Matěj Bůha (CZECH WRESTLING Chomutov)
muži - váhová kategorie 75 kg:
6. místo -
Miroslav Mačo (CZECH WRESTLING Chomutov)
muži - váhová kategorie 85 kg:
1. místo -
Luděk Konvičný (CZECH WRESTLING Chomutov)
2. místo -
Štěpán Toman (CZECH WRESTLING Chomutov)
5. místo -
Michal Zedník (CZECH WRESTLING Chomutov)
muži - váhová kategorie 98 kg:
1. místo -
Artur Omarov (CZECH WRESTLING Chomutov)
muži - váhová kategorie 130 kg:
1. místo -
Vojtěch Kukla (CZECH WRESTLING Chomutov)


Ve dnech od 25.3. do 26.3. 2015 se reprezentační tým ČR kadetů zúčastnil v maďarském Dorogu Mezinárodního turnaje "Black Diamond Cup 2015", který byl zároveň třetí nominační prověrkou před srpnovým Mistrovstvím Evropy a Mistrovstvím světa kadetů. Součástí 3 členné výpravy byl i chomutovský zápasník Jakub Bielesz. Turnaj byl naopak nucen ze zdravotních důvodů vynechat Jakub Meleganič. Jakub Bielesz startoval ve váhové kategorii do 63 kg a v průběhu soutěže mu vystavil "stopku" maďarský reprezentant Olivér Kajtán. Mezinárodní turnaj o "Diamantový pohár" je tradiční prověrkou téměř všech evropských reprezentačních družstev před blížícími se vrcholy sezóny. I z tohoto důvodu byla očekávání české výpravy mnohem skromnější, než na předchozích turnajích. Účast v turnaji přijalo 150 zápasníků z 12 reprezentačních týmů (CRO, SRB, ČR, HUN, AUT, ITA, LIT, NOR, POL, SVK, SWE, UKR) a dalších 15 špičkových klubů z Maďarska. Všichni 3 reprezentanti ČR předvedli kvalitní výkony a zařadili se tak ve všech případech do první poloviny startovního pole, což vzhledem k tomu, že se příprava reprezentantů zatím nachází na úplném sezónním začátku, dává optimistické předpoklady pro vrcholy letošní sezóny, kterými budou Mistrovství Evropy a Mistrovství světa do 17-ti let. Toto platí i pro chomutovského zástupce Jakuba Bielesze. Další reprezentační akcí bude příští týden Mistrovství české republiky kadetů do 17-ti let, které se uskuteční v Chomutově.

Výsledky jednotlivců:
kadeti - váhová kategorie 63 kg:
17. místo -
Jakub Bielesz (CZECH WRESTLING TEAM)


V sobotu dne 14. března 2015 se v Třinci, uskutečnilo Mistrovství České republiky v zápase řeckořímském dvou věkových kategorií, konkrétně v kategoriích juniorů do 20-ti let a žáků do 14-ti let. Této vrcholné akce se zúčastnilo 130 závodníků z 20 oddílů celé České republiky. Chomutovský klub CZECH WRESTLING Chomutov byl v této konkurenci pod vedením trenérů Petra Bielesze a Vojtěch Kukly zastoupen 6 zápasníky v kategorii žáků a 8 zápasníky v kategorii juniorů. Vzhledem k tomu, že zápasnický klub z Chomutova patří dlouhodobě mezi elitu českého zápasu, postavil si před sebe nelehký úkol, potvrdit na tomto mistrovství dlouhodobě úspěšný medailový trend a to i přesto, že věkový průměr chomutovských zápasníků v kategorii juniorů, činí pouhých 16 let. I přes přítomnost celé české špičky, včetně všech reprezentantů, se závodníkům z Chomutova podařilo navázat na úspěchy z loňského roku a ziskem 2 titulů Mistra České republiky, 2 stříbrných a 1 bronzové medaile opět rozšířili již tak bohatou historickou sbírku medailových úspěchů klubu CZECH WRESTLING Chomutov na Mistrovstvích ČR. V kategorii žáků do 14-ti let získal mistrovský titul Jakub Zelený a v kategorii juniorů do 20-ti let pak získal mistrovský titul teprve 16letý Jakub Bielesz, stříbrnou medaili 18letý Štěpán Toman a 15letý Matěj Bůha a bronzovou pak také teprve 16letý Jakub Meleganič. Jediným negativem se tak pro chomutovský tým jeví co do počtu malá účast v kategorii žáků, způsobená částečně nemocemi a částečně pro nás "slabšími" ročníky, které v této věkové kategorii v letošním roce startovaly. Z pohledu perspektivy chomutovských závodníků nicméně lze konstatovat, že klub CZECH WRESTLING Chomutov by se ani v příštích letech nemusel obávat ústupu ze slávy. Další nominační akcí pro reprezentaci kadetů do 17-ti let nyní bude mezinárodní turnaj v Maďarském Dorogu, který se uskuteční ve dnech od 25.3. do 26.3. 2015.


Výsledky jednotlivců:
žáci - váhová kategorie 54 kg:
5. místo -
Denis Mertl (CZECH WRESTLING Chomutov)
8. místo -
Matěj Draxel (CZECH WRESTLING Chomutov)
žáci - váhová kategorie 58 kg:
7. místo -
Michal Halvoník (CZECH WRESTLING Chomutov)
žáci - váhová kategorie 63 kg:
1. místo -
Jakub Zelený (CZECH WRESTLING Chomutov)
žáci - váhová kategorie 76 kg:
5. místo -
Daniel Kobík (CZECH WRESTLING Chomutov)
8. místo -
Pavel Werner (CZECH WRESTLING Chomutov)
junioři - váhová kategorie 55 kg:
3. místo -
Jakub Meleganič (CZECH WRESTLING Chomutov)
junioři - váhová kategorie 60 kg:
7. místo -
Marek Suchý (CZECH WRESTLING Chomutov)
8. místo -
Roman Kucin (CZECH WRESTLING Chomutov)
9. místo -
Jiří Kubač (CZECH WRESTLING Chomutov)
junioři - váhová kategorie 66 kg:
1. místo -
Jakub Bielesz (CZECH WRESTLING Chomutov)
4. místo -
Aleš Brodníček (CZECH WRESTLING Chomutov)
junioři - váhová kategorie 84 kg:
2. místo -
Štěpán Toman (CZECH WRESTLING Chomutov)
junioři - váhová kategorie 120 kg:
2. místo -
Matěj Bůha (CZECH WRESTLING Chomutov)


Ve dnech od 7.3. do 8.3. 2015 se reprezentační tým ČR kadetů zúčastnil v Chorvatském Varaždinu mezinárodního turnaje "International kadets league 2015". Součástí 8 členné výpravy byli kromě reprezentačního trenéra Ladislava Šnellyho i 3 chomutovští zápasníci. Ve váhové kategorii do 54 kg startoval Jakub Meleganič, v kategorii do 63 kg Aleš Brodníček a v kategorii do 69 kg Jakub Bielesz. Přestože jak Jakub Meleganič, tak Jakub Bielesz startovali v rámci přípravy o jednu váhovou kategorii výše, než je jejich plánovaná hmotnostní kategorie pro Mistrovství Evropy a Mistrovství světa a pro Aleše Brodníčka to byla teprve první reprezentační zkušenost, rozhodně se v konkurenci 70 závodníků z 3 evropských reprezentačních družstev (CRO, BIH, ČR) neztratili. Účast v turnaji navíc přijalo i 13 špičkových klubů z Chorvatska, takže o kvalitní utkání rozhodně nebyla nouze. Vzhledem k tomu, že se jednalo o druhý nominační turnaj, na základě kterého se budou následně vybírat závodníci pro účast na letošním Mistrovství Evropy a Mistrovství světa kadetů, lze říci, že chomutovští reprezentanti vykročili za tímto cílem tou správnou nohou. Individuální výsledky pak byly navíc podpořeny i celkově 2. místem reprezentačního týmu v soutěži družstev, ve které podlehli pouze domácímu reprezentačnímu týmu Chorvatska. Další reprezentační akcí bude za 14 dní Mistrovství české republiky juniorů do 20-ti let, které se uskuteční v Třinci.

Výsledky jednotlivců:
kadeti - váhová kategorie 54 kg:
2. místo -
Jakub Meleganič (CZECH WRESTLING TEAM)
kadeti - váhová kategorie 63 kg:
8. místo -
Aleš Brodníček (CZECH WRESTLING TEAM)
kadeti - váhová kategorie 85 kg:
3. místo -
Jakub Bielesz (CZECH WRESTLING TEAM)


Ve dnech od 6.2. do 8.2. 2015 se reprezentační tým ČR kadetů zúčastnil Mezinárodního turnaje "Aarhus Open 2015" v Dánském Aarhusu, který byl zároveň součástí elitního seriálu turnajů nejvyšší kategorie světové zápasnické federace "UWW". První reprezentační akce v roce 2015, spadající do série nominačních turnajů před Mistrovstvím Evropy a Mistrovstvím světa kategorie do 17-ti let, které se v letošním roce uskuteční v Srbsku ve městě Subotica, respektive v Bosně a Hercegovině ve městě Sarajevo, se zúčastnili dva chomutovští zápasníci, bojující o účast na těchto akcích. Ve váhové kategorii do 54 kg startoval Jakub Meleganič a ve váhové kategorii do 69 kg Jakub Bielesz. V konkurenci 90 závodníků z 9 evropských (ČR, DEN, GER, SWE, NOR, BEL, EST, SUI, ROM), 1 asijského (TJK) a 1 afrického reprezentačního družstva (TUN), podpořených účastí dalších 12 špičkových klubů z Dánska, oba chomutovští borci prokázali oprávněnost jejich zařazení do reprezentačního družstva ČR a zároveň naznačili, že jejich účast na Mistrovství Evropy a Mistrovství světa nabírá reálné obrysy. Individuální výsledky pak byly navíc ještě zvýrazněny i celkově 1. místem reprezentačního týmu ČR v soutěži družstev, což lze považovat za jeden z největších úspěchů, kterého tento reprezentační výběr za poslední 3 roky dosáhnul. Další nominační akcí nyní bude mezinárodní turnaj v Chorvatském Varaždinu, který se uskuteční ve dnech od 7.3. do 8.3. 2015.

Výsledky jednotlivců:
kadeti - váhová kategorie 54 kg:
3. místo -
Jakub Meleganič (CZECH WRESTLING TEAM)
kadeti - váhová kategorie 69 kg:
3. místo -
Jakub Bielesz (CZECH WRESTLING TEAM)


Zpět na obsah | Zpět na hlavní nabídku